بیانیه ادارات کاشمر در رابطه با طرح نهضت ملی مسکن کاشمر
26 تیر 1402 - 22:55
شناسه : 802
ادارات آبفا، امور منابع آب، منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و راه شهرسازی کاشمر در بیانیه ای مشترک جهت تنویر افکار عمومی پس از مباحث رخ داده در فضای مجازی و... توضیحات کامل در رابطه با ابعاد این پروژه را عنوان کردند.
ارسال توسط :
پ
پ

در بیانیه ای که به دست پایگاه خبری اخبار کاشمر(کاشمرسیتی) با امضای ۵ رئیس اداره رسیده اذعان شده:
۱-از مجموع حدود ۱۶۰۰۰ متقاضی سرپرست خانوار ثبت نام شده در سامانه نهضت ملی مسکن تاکنون تعداد ۸۰۰۰ نفر از سرپرستان خانوار فاقد مسکن واجد شرایط لازم شناخته شده اند که تأمین زمین مورد نیاز برای این تعداد در دستور کار اداره راه و شهرسازی قرار گرفته است. شایان ذکر است با این اقدام مشکل مسکن بالغ بر ۳۲ هزار نفر از شهروندان محترم مرتفع خواهد شد.
۲-در این راستا اراضی متعددی از جنبه های گوناگون مورد بررسی ارزیابی و کارشناسی قرار گرفته که نهایتاً با استعلام و اخذ نظرات فنی و تخصصی اداره راه و شهرسازی اداره امور منابع ،آب اداره آب و فاضلاب اداره منابع طبیعی اداره حفاظت محیط زیست و… بخشی از اراضی پلاکهای ثبتی حجتیه و دره گور که در مالکیت دولت قرار دارد بدین منظور پیشنهاد گردیده است. لازم به ذکر است عمده شبهات مطروحه در فضای مجازی معطوف به پلاک نصرت آباد است که در محدوده طرح ملی مسکن قرار ندارد
۳-از آنجائیکه رعایت الزامات زیست محیطی در اجرای این طرح مورد تاکید شورای مسکن استان می باشد. تدابیر ویژه ای به شرح ذیل برای اختصاص اراضی مذکور توسط شورای مسکن استان در نظر گرفته شده است :
اجرای طرح جمع آوری فاضلاب شهری در سایت نهضت ملی مسکن
اجرای طرح جامع تغذیه آبخوان شهر کاشمر در مساحتی بالغ بر ۳۰۰ هکتار اراضی بالادست طرح نهضت ملی مسکن؛
ساماندهی جداره سازی و ایمن سازی مسیل ها و آبراهه ها
ایجاد تصفیه خانه محلی فاضلاب با تجهیزات بروز و استاندارد زیست محیطی
۵-قابل ذکر است افراد سود جو و فرصت طلب که خود جزو زمین خواران و یا دلالان بازار زمین و مسکن می باشند و همواره در التهابات کاذب این نیاز حیاتی شهروندان نقش اساسی ایفا مینمایند اکنون با طرح شبهات و شایعات بی اساس سعی در جابجایی و انتقال طرح نهضت ملی مسکن به اراضی مورد انتفاع شخصی خود دارند.

معروض می دارد رعایت الزامات زیست محیطی در اختصاص زمین طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان همواره مورد توجه و تاکید دستگاههای ذیربط از جمله شورای مسکن استان بوده که در جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه خبری اخبار کاشمر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.