صدای کشاورزان شنیده شد / قطعی برق چاه کشاورزی یک روز در هفته
01 تیر 1402 - 11:27
شناسه : 741
با پیگیری های مجموعه جهاد کشاورزی و مسئولان شهرستان قطعی برق چاه های کشاورزی کاشمر به یک روز در هفته کاهش پیدا کرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری اخبارکاشمر سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر از کاهش خاموشی چاه های کشاورزی شهرستان خبر داد و گفت:چند سالی است که با فرا رسیدن فصل تابستان، افزایش دمای هوا و در پی آن افزایش مصرف برق خاموشی‌ چاه ها در بخش‌ کشاورزی را درپی داشته است.
کاظم قربان پور افزود:متولیان امر و تصمیم‌گیران چاره‌ کار را در خاموشی چاه‌های کشاورزی دانسته‌اند اما متاسفانه تنها کسی که در این تصمیات رضایت یا نارضایتی آن‌ها اهمیتی ندارد، کشاورز است.
وی ادامه داد:با توجه به اهمیت حوزه کشاورزی و اثرگذاری آن بر تامین امنیت غذایی منطقه،مجموعه بخش کشاورزی کاشمر خواستار خارج کردن برق الکترو پمپ‌های چاه‌های کشاورزی از جدول برنامه قطع برق شدند.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به تاثیرگذاری مهم برق در بخش کشاورزی بیان کرد: با پیگیری های کشاورزان و بهره برداران منطقه،مجموعه جهاد کشاورزی و همت و تلاش مسئولان شهرستان قطعی برق چاه های کشاورزی کاشمر به یک روز در هفته کاهش پیدا کرده است.
قربان پور اظهار کرد:طرح خاموشی چاه‌های آب کشاورزی باید به گونه‌ای اجرا شود که به معیشت مردم صدمه وارد نشود و آسیب‌های اجتماعی آن به کمترین حد ممکن برسد.
او تصریح کرد:کشاورزی نقش بسیار مهم و ضروری در اقتصاد و به ویژه تولید مواد غذایی دارد و اگر آسیبی به این بخش وارد شود، پیامدهای جبران‌ناپذیری برای دیگر بخش‌های جامعه به دنبال خواهد داشت که در این صورت نه تنها کشاورز بلکه امنیت غذایی کل کشور با مشکل مواجه می‌شود.
وی با اشاره به ازدست رفتن حاصل دسترنج کشاورزان به دلیل خاموشی چاه های کشاورزی خاطرنشان کرد:با قطعی برق و خاموشی چاه های کشاورزی حاصل تلاش و دسترنج چندین ماهه بلکه چندین ساله کشاورزان از دست می رود و از برداشت محصول و معیشت خود محروم می شود که این حق کشاورز نیست.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه خبری اخبار کاشمر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.