فرودگاه کاشمر برای فرود هواپیماهای نیمه سنگین و سنگین مجوز دارد
31 اردیبهشت 1402 - 12:45
شناسه : 727
بازرس ایمنی سازمان هواپیمایی کشور: مسئول وسایل پرنده فوق سبک با اشاره به وجود ۲۵۰ فروند هواپیمای شخصی در کشور گفت: زمینه سازی هواپیماهای ۲ تا ۱۹ نفره به صورت تاکسی هوایی در کشور در حال انجام است. به طوری که قوانین و مقررات آن نوشته شده و فرودگاه ها نیز در حال تجهیز شدن هستند.
ارسال توسط :
پ
پ

بازرس ایمنی سازمان هواپیمایی کشور گفت: فرودگاه کاشمر برای فرود هواپیماهای نیمه سنگین و سنگین مجوز دارد و در صورت مناسب‌سازی می‌توان برای پیشرفت شهر مانند صادرات و … استفاده کرد.

 

محمدرضا استادحسین صبح شنبه در جمع خبرنگاران در اولین جشنواره هوایی هوانوردی عمومی که با نام خزر تا کویر در کاشمر برگزار شد، اظهار کرد: با همکاری فرودگاه کاشمر اولین جشنواره هوانوردی کشوری با نام از خزر تا کویر برگزار شد.

بازرس ایمنی سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: در این جشنواره ۱۳ هواپیمای فوق سبک با ۲۶ خلبان از فرودگاه بیشه‌کلا مازندران پرواز کرده و پس از فرود در کاشمر مجدداً به مقصد فرودگاه امام رضای مهریز یزد پرواز کردند.

وی با بیان اینکه این نمایش هوایی و گروهی با حضور ۱۳ هواپیمای فوق سبک و ۲۶ خلبان برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود، افزود: فرودگاه کاشمر سومین ایستگاه هوایی است که این هواپیماهای فوق سبک فرود آمدند.

استادحسین با بیان اینکه فرودگاه کاشمر در آذرماه پارسال موفق به دریافت گواهینامه‌ای شد که حتی هواپیماهای سنگین می‌توانند در آن فرود بیایند، خاطرنشان کرد: مسئولان شهرستان کاشمر باید از این ظرفیت ایجاد شده نهایت استفاده را برای صادرات ببرند، حتی هواپیماهای باری نیز در این فرودگاه قابلیت نشست و برخواست دارند.

بازرس ایمنی سازمان هواپیمایی کشور افزود: هرچند یک یا دو فرودگاه خصوصی دیگر در کشور داریم اما اصلاً چنین قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی را ندارند، در برخی مناطق ۲۰ نفر سرمایه‌گذار توانستند یک فرودگاه را راه‌اندازی کنند اما این فرودگاه توسط یک نفر ایجاد شده است.

وی گفت: یکی از دلایل انتخاب فرودگاه کاشمر برای این جشنواره موقعیت ویژه جغرافیایی این فرودگاه در کشور بود که بدون حضور این فرودگاه برای برگزاری این همایش بزرگ با مشکلاتی مواجه می‌شدیم.

استادحسین ضمن ابراز تأسف از غیرفعال شدن پروازهای این فرودگاه اذعان کرد: فرودگاه کاشمر برای فرود هواپیماهای نیمه سنگین و سنگین مجوز دارد و در صورت مناسب‌سازی می‌توان برای پیشرفت شهر مانند صادرات و… از آن استفاده کرد که موجب شکوفایی منطقه خواهد شد.

بازرس ایمنی سازمان هواپیمایی کشور ادامه داد: با توجه به اینکه کشور دارد به سمت هوانوردی عمومی می‌رود، زیرساخت‌های هواپیماهای دو تا ۱۹ نفره یا به اصطلاح تاکسی هوایی در کشور دارد مهیا می‌شود.

وی در همین خصوص گفت: قوانین و مقررات راه‌اندازی تاکسی هوایی نوشته شده و فرودگاه‌ها دارند مجهز به تجهیزات مورد نیاز از جمله ماشین آتش‌نشانی با قابلیت‌ها مختلف، آمبولانس، طول باند و تجهیزات ناوبری می‌شوند که بخشی از آن‌ها در فرودگاه کاشمر وجود دارد.

استادحسین در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ فروند هواپیمای شخصی در کشور وجود دارد که سازمان هواپیمایی کشور متولی تمامی کارهای آن‌ها است.

بازرس ایمنی سازمان هواپیمایی کشور افزود: مسئولان باید از این بستر ایجاد شده نهایت استفاده را برای مدیریت بحران و مسائل بازرگانی و …ببرند.

وی با بیان اینکه در برنامه آینده سازمان هواپیمایی کشور برگزاری جشنواره خزر تا خلیج فارس قرار دارد، گفت: نمایش‌های هوایی در کشور تاکنون توسط کشورهای خارجی انجام می‌شده و اکنون برای اولین بار است که توسط خلبانان ایرانی این جشنواره برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ هواپیماهای فوق سبک پس از سوخت‌گیری در کاشمر به سمت فرودگاه امام رضا مهریز یزد که مقصد نهایی است به پرواز درامدند.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه خبری اخبار کاشمر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.